Dreiserjev veliki dan, Kitajci v bazenu, Li v gimnastiki

Tokio (Associated Press)-Caleb Drexel je osvojil svojo prvo posamično zlato medaljo, Kitajke so končale rekordno štafetno tekmo, ameriška Sunisa Lee pa je osvojila zlato medaljo v gimnastiki za ženske.
Potem ko je v bazenu potekala največja dnevna akcija 6. dne olimpijskih iger v Tokiu, je Li zablestela v večerni gimnastiki, soigralka Simone Byers pa je gledala s tribun.
Lee je postala peta zaporedna Američanka, ki je zmagala na olimpijskem ženskem prvenstvu v večboju. V briljantnem in tekmovalnem finalu je premagala Rebeco Andrade (Rebeca Andrade) iz Brazilije.
Leejev skupni rezultat 57,433 točk zadostuje, da preseže Andradeja. Brazilka je osvojila prvo medaljo v gimnastiki za vsega latinskoameriškega športnika, a je zlato medaljo zgrešila, ko je v tekmovanju na igrišču dvakrat šla izven meja.
Ruska telovadka Angelina Melnikova je bronasto medaljo osvojila dva dni po tem, ko je Kitajsko v ekipnem finalu popeljala do zlate medalje.
Drexel, naslednik Michaela Phelpsa iz ZDA, je zmagal na 100 metrov prosto z olimpijskim rekordom 47,02 sekunde-le šestino pred branilcem Avstralije Kyleom Chalmersom. To mu je omogočilo, da je osvojil četrto zlato medaljo v svoji karieri. Prejšnje tri so bile štafetne tekme.
"Zelo je drugače. Mislim, da sem mislil, da bo, samo tega nočem priznati, "je dejal. "To je veliko težje. Zanašati se moraš nase, nihče te ne more rešiti. "
Najbolj dramatična tekma dneva je bila, da je Kitajska postavila svetovni rekord v ženski štafeti 4x200 m prosto, kar je presenetilo ZDA in Avstralijo.
Katie Ledecky je kot štafeta ameriške ekipe zasedla tretje mesto, skoraj 2 sekundi za kitajsko in za avstralsko.
Ledecky je presegla Avstralko Leah Neale in zmanjšala zaostanek s kitajsko igralko Li Bingjie, a je na koncu ni ujela.
Li se je žoge dotaknil v svetovnem rekordu 7 minut in 40,33 sekunde. Dosegla je tudi olimpijski rekord za zmago na prvenstvu v teku na 200 m pred štafeto.
"Dokler nisem opravila 200 udarcev z metuljem, mi je trener rekel: 'Ti si v štafeti', nisem vedela, da to počnem," je povedala prek tolmača. "Sploh ne znam plavati 200 metrov, čeprav imam kakovost in raven treninga 200 metrov."
Američani so srebrno medaljo osvojili pri 7: 40,73, Avstralija pa bronasto medaljo pri 7: 41,29. Vsi trije dobitniki medalj so podrli svetovni rekord 7: 41,50, ki so ga Avstralci postavili na svetovnem prvenstvu 2019.
Srb številka ena je za vstop v polfinale in podaljšanje ponudbe za zlati slam premagal svojega najljubšega japonskega igralca Keija Nishikorija s 6-2 in 6-0.
Steffi Graf je bila leta 1988 edina teniška igralka, ki je v istem koledarskem letu osvojila vse štiri turnirje za grand slam in olimpijske zlate medalje.
Đoković je letos osvojil OP Avstralije, OP Francije in Wimbledon, za osvojitev zlatega slama pa potrebuje olimpijskega prvaka v Tokiu in pokal US Open.
V ženski konkurenci se bosta v dvoboju za zlato medaljo srečali Švicarka Belinda Bencic, ki se je uvrstila na 12. mesto, in Markta vondrosova iz Češke v finalu OP Francije 2019.
Benčić je premagal kazahstansko igralko Eleno Lebakino s 7-6 (2), 4-6, 6-3. V tretjem krogu je von Drusova, ki je odpravila Naomi Osaka, premagala s 6-3, 6-1. Četrta nosilka Ukrajinka Elena Svitolina.
Avstrijec Sepp Straka je v zadnjih šestih luknjah ujel 4 ptičke in ustrelil 63, 8 pod nominalno vrednostjo, kar je vodilo tajsko Jazz Jane Watananon v prvem krogu moškega golfa. Rod.
Belgijski Thomas Peters se je pred petimi leti uvrstil na bronasto medaljo v Riu de Janeiru. Streljal je 30 in 65 na zadnji luknji devet lukenj.
Tudi Mehičan Carlos Ortiz (Carlos Ortiz) je v idealnih pogojih dosegel 65 točk na igrišču, tako primitivnem, da so igralci prvič prispeli brez trate, ker je zaprta že dva meseca.
Ameriški svetovni prvak v skoku s palico Sam Kendricks (Sam Kendricks) bo po pozitivnem testiranju na COVID-19 zamudil olimpijske igre.
Kendricksov oče je na družbenih omrežjih objavil, da njegov sin nima simptomov, vendar so mu povedali, da je bil v Tokiu pozitiven in da je izstopil iz tekmovanja.
Ameriški olimpijski komite in paraolimpijski komite sta novico potrdila in navedla, da je bil Kendricks izoliran v hotelu.
Kendricks je na olimpijskih igrah 2016 osvojil bronasto medaljo in na zadnjih dveh svetovnih prvenstvih osvojil zlato medaljo. Ima ameriški rekord 6,06 metra (19 čevljev 10,5 palcev).
Kmalu po tem, ko je bilo objavljeno, da je bil Kendricks pozitiven, je drugi skakalec s palico, Argentinac Germán Chiaraviglio, dejal, da je tudi on iz igre, ker je bil pozitiven.
Čeprav je Hachimura prispeval 34 točk, je japonska ekipa prvič po 45 letih osvojila olimpijsko prvenstvo v košarki za moške, a vseeno ni uspela.
Luka Dončić je v drugi impresivni predstavi v 26 minutah dosegel 25 točk, 7 skokov in 7 podaj. Zoran Dragić je na olimpijskih igrah v Tokiu dosegel 24 točk, Slovenija pa 116. -81 Poražena Japonska ostaja neporažena.
Ameriški igralki odbojke na mivki Kelly Klaas in Sarah Sponsil sta v samo 25 minutah premagali Kenijo, kar je najhitrejša igra žensk, odkar so olimpijske igre sprejele trenutno obliko.
Ameriški par je premagal Brackcides Khadambi in Gaudencia Makokha z 21-8 in 21-6, da bi zvišal rezultat na 2-0 in se skoraj zagotovo uvrstil v osmino finala.
Ta igra je najhitrejša odkar je FIVB leta 2002 sprejel točkovanje relija in sistem najboljših treh.
Zmagala sta tudi Američana Phil Dalhausser in Nick Lucena. Premagali so Argentinca Juliana Azaada in Nicolasa Capogrossa z 21-19, 18-21, 15-6 in v krogu povišali rezultat na 2-1. To je dobro za vsaj še eno tekmo v Tokiu.

Čas objave: 30. julij-2021